۷ مورد از خواص پیاز را بهتر بشناسید؟

۷ مورد از خواص پیاز را بهتر بشناسید؟

پیاز یکی از مواد غذایی است که اغلب برای طعم بخشیدن به غذاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این سبزی طعم تندی دارد و برای بعضی ها گیاهی منفور است. پیاز یکی از سبزیجاتی است که فایده های زیادی برای بدن دارد. در این مقاله به هفت مورد از مهم ترین خواص پیاز اشاره خواهیم کرد.

  • منبع غنی آنتی اکسیدان

مهم ترین موادی که سبزیجات را به بهترین خوراکی ها

ی طبیعی تبدیل کرده اند فتوکمیکال ها یا مواد شیمیایی گیاهی هستند. برخی از این مواد تاثیرات آنتی اکسیدانی در بدن دارند. پیاز هم مانند تمام سبزیجات حاوی این مواد آنتی اکسیدانی است. این گیاه غنی ترین خوراکی از نظر مقدار آنتی اکسیدان است که می توانید بخورید. مهم ترین علتی که پیاز را به یک منبع غنی آنتی اکسیدان تبدیل کرده وجود ترکیبات گوگردی موجود در آن است. این ترکیبات همان ترکیباتی است که بوی بد پیاز را ایجاد می کند. خواص آنتی اکسیدانی پیاز می تواند در مبارزه بر علیه سرطان و انواع تومور ها انسان را یاری دهد. علاوه بر این در پیاز ترکیبی به نام کوئرستین وجود دارد که خاصیت ضد سرطانی زیادی دارد. اگر به انگیزه برای خوردن پیاز نیاز دارید این مسئله می تواند باعث ایجاد انگیزه در شما شود.

  • تولید کننده کلسترول خوب

پیاز در صورتی در بدن شما کلسترول خوب تولید می کند که آن را به صورت خام مصرف کنید. پس بهتر است پیاز را در رژیم غذایی تان قرار دهید و خام آن را انتخاب کنید. بهترین راه استفاده از پیاز این است که چند تکه از آن را روی غذایتان قرار دهید. در صورتی که چند قطره آبلیمو هم روی آن بریزید خواص آن بیشتر نیز خواهد شد.

  • پیشگیری از زخم و ورم معده

پیاز در از بین بردن رادیکال های آزاد نظیر ندارد. ­­این خاصیت پیاز باعث خواهد شد که شما از خطر ابتلا به زخم معده در امان باشید. پیاز همچنین در جلوگیری از پیشرفت ورم معده موثر است. پوشش داخلی معده و تعادل اسیدی آن را حفظ می کند.

  • تنظیم قند خون

یکی دیگر از ماده های ارزشمندی که در پیاز موجود است، کروم نام دارد. این ماده به تنظیم قند خون کمک می کند. این مسئله باعث می شود که حساسیت طبیعی بدن در برابر انسولین حفظ شود و از ابتلا به دیابت جلوگیری به عمل بیاید. همچنین در تنظیم اشتها و جلوگیری از چاقی نقش مثبت دارد.

  • کاهش التهاب و عفونت کشی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید دقیقا همان موادی که بو و مزه تند و تیز پیاز را به وجود می آورند دارای خاصیت ضد التهابی هم هستند. التهابات یکی از مهم ترین عواملی هستند که بیماری ها را به وجود می آورند. به همین دلیل بهتر است خوراکی هایی مانند پیاز را بیشتر مصرف کنید تا از شر بیماری های مربوط به التهاب در امان بمانید.

  • افزایش اثر بخشی ویتامین c در بدن

اگرچه خود پیاز هم دارای مقدار زیادی ویتامین ث است اما نکته مهم اینجاست که پیاز فرایند عملکرد ویتامین ث در بدن را افزایش می دهد. این موضوع باعث می شود که ویتامین ث غذاهای دیگر هم در بدن شما به آسانی جذب شود. ویتامین ث سبب بهبود وضعیت دستگاه ایمنی، پوست، سطح انرژی بدن و در نهایت بیشتر شدن شادابیتان می شود. این مطلب اثبات شده است که ویتامین ث پیاز از دیگر منابع غذایی غنی تر است.

  • منبع غنی از آهن، کلسیم و مواد معدنی

پیاز قرمز منبع غنی کلسیم، آهن، منگنز، منیزیوم، پتاسیم و ویتامین های C، K، و ۶B است. این مواد ارزشمند را کمتر می توان در یک ماده طبیعی یافت. پیاز مانند یک قرص قوی ویتامین است که تراکم استخوانی، سلامت چرخه تشکیل خون و گردش خون را بهبود میبخشد.پیاز در اکثر غذاهای ایرانی به کار می رود. معروف ترین غذاهایی که از پیاز در تهیه آن ها استفاده می شود. قیمه و ماکارونی می باشد. بهتر است تا می توانید از اجزای مغذی و مفید پیاز بهره مند شوید. این ماده علاوه بر این که به غذاهای شما طعم بهتری می دهد، در حفظ سلامتی شما نیز موثر است.

امیدوارم مطالب گفته شده برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید