خواص سماق را بشناسید؟

خواص سماق را بشناسید؟

کباب کوبیده

کباب کوبیده یکی از سنتی ترین کباب های ایرانی است که از محبوبیت خاصی نیز برخوردار است. این کباب بر خلاف کباب برگ با استفاده از گوشت چرخ کرده تهیه می شود و می توان آن را با گوشت گاو، گوسفند و مرغ تهیه کرد. کباب از دیر باز غذای مورد علاقه ایرانیان بوده و معمولا هر گاه توریستی وارد ایران می شود به او توصیه می کنند که حتما کباب ایرانی را امتحان کند. در هنگام استفاده از کباب مخلفات پایه ثابتی از جمله پیاز، گوجه، ریحان و سماق نیز دیده می شود.

سماق و خواص آن

همان طور که گفتیم یکی از چاشنی های مورد استفاده در این غذا سماق است. سماق در قدیم سماک نیز تلفظ می شده است. درختچه سماق در شمیران، تفرش، خراسان، قم، محلات، شیراز، رودبار، تبریز، و باغات اقلید و بعضی از کشورهای خاورمیانه می‌روید.

سماق برای دندان درد مفید است و اشتها را تحریک می‌کند. لثه را تقویت و از خون‌ریزی معده جلوگیری می‌کند. به دلیل داشتن تانن فراوان قابض و پاک‌کننده معده می‌باشد. سماق برای بیماران دیابتی بسیار مفید است. سماق برای تسکین درد معده و اختلالات گوارشی و درمان خونریزی معده مفید است. همچنین سماق اشتها را زیاد می کند.گیاه دارویی سماق ناراحتی های رایج گوارشی از جمله ناراحتی معده، ترش کردگی، یبوست، علایم تب و حرکت نامنظم روده را درمان می کند.

مصرف سماق به همراه کباب دارای خواص زیادی است از جمله به علت چرب بودن کباب مصرف سماق موجب کاهش کلسترول و جذب چربی موجود در آن می‌شود.

همچنین سماق آلودگی موجود در گوشت را از بین می‌برد و از طرفی خاصیتی قابض دارد یعنی اگر التهابات یا زخم‌هایی در مسیر لوله گوارش باشد تا حدودی موجب بهبود آن‌ها شده و محافظ خوبی برای کبد است.

امیدوارم مطالب گفته شده برایتان مفید بوده باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید