آشنایی با کوفته مرغ

آشنایی با کوفته مرغ

کوفته مرغ برای کسانی که زیاد نمی توانند از گوشت قرمز استفاده کنند مناسب است. مرغ در واقع گوشت سفیدی است که امروزه به بسیاری از افراد توصیه می شود که بیشتر از این نوع گوشت استفاده کنند زیرا هم چربی کمتری دارد و هم مفید تر است.

مرغ

 مرغ منبع خیلی خوب پروتئین است و ۱۲۰ گرم آن حدود ۷۰ درصد نیاز پروتئین بدن را برآورده می ‏سازد. افرادی که می ‏خواهند مقدار چربی غذای ‏خود را کم کنند می ‏توانند از گوشت مرغ استفاده کنند. لخم ‏ترین قسمت گوشت مرغ، گوشت سینه‏ می‏ باشد که در مقایسه با ران، چربی اش نصف است.

مرغ منبع بسیار خوبی از ویتامین B3 (نیاسین)است که یک ویتامین ضد سرطان می ‏باشد DNA .به ویتامین B3 نیاز دارد و کمبود نیاسین به اندازه ‏ی کمبود سایر ویتامین‏های گروه B در ارتباط مستقیم با بیماری های ژنتیکی می ‏باشد. مصرف ۱۲۰ گرم گوشت مرغ حدود ۷۲ درصد نیاز بدن به این ویتامین را برآورده می ‏سازد.

سلنیوم

گوشت مرغ همچنین یک منبع خوب سلنیوم می‏ باشد. سلنیوم برای سلامتی انسان یک اهمیت ویژه و اساسی دارد. سلنیوم یکی از اجزای بسیار مهم واکنش‏های متابولیکی در بدن می‏ باشد که عبارتند از متابولیسم هورمون ‏های تیروئیدی، سیستم دفاعی آنتی اکسیدانی و سیستم ایمنی. مطالعات گوناگون نشان داده است که بین بروز سرطان ‏ها و دریافت سلنیوم یک ارتباط مهم وجود دارد. سلنیوم مانع سرطان می ‏شود.

امیدوارم مطالب گفته شده برایتان مفید بوده باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید